Nowoczesny krypto-kantor - Crypt-ATM

Nowoczesny krypto-kantor - Crypt-ATM

Kantory kryptowalutowe nie są pomysłem nowym. Działają na rynku z powodzeniem od 2015 roku, zarówno w formie stacjonarnej, jak i internetowej. Jeśli chcesz wymienić kryptowalutę szybko, i bez zbędnych formalności, konieczności potwierdzania własnej tożsamości i zakładania konta, to kantor internetowy jest opcją dla Ciebie. Czym się różni tradycyjna waluta od waluty kryptograficznej i gdzie z powodzeniem wymienić jedną na drugą? Odpowiadamy na te pytania poniżej.

Klasyczna waluta vs nowoczesna e-moneta

Chociaż zarówno klasyczne waluty, jak i kryptowaluty mogą być wykorzystywane jako środek płatniczy, istnieją pomiędzy nimi różnice. Tradycyjne waluty są emitowane przez rządy i regulowane przez banki centralne, więc uważane są za prawny środek płatniczy. Rządy kontrolują także podaż takiego pieniądza i od czasu do czasu wydają zarządzenia, które mają wpływ na jego wartość.

Kryptowaluty natomiast są cyfrowymi aktywami, które działają jako środek wymiany, nad którym rządy nie mają kontroli. Aspekt decentralizacji oznacza, że ​​żaden organ centralny nie może kontrolować ani wpływać na ich wartość. Kryptowaluty istnieją jedynie formie cyfrowej, ponieważ są tworzone przez komputery i działają jako fragmenty kodu. Natomiast tradycyjne pieniądze mogą istnieć zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej. Wirtualny aspekt kryptowalut oznacza, że ​​mogą istnieć tylko online, dlatego są przechowywane w portfelach cyfrowych. Z drugiej strony tradycyjną walutę można przechowywać w różnych formach.

Zakup kryptowaluty

Popularnym miejscem na handel kryptowalutami jest giełda. Większość z nich posiada potężne zabezpieczenia i programy ochrony użytkowników. Przykładami giełd o dużej płynności mogą być: Binance (największa giełda na świecie z dużym wyborem kryptowalut) czy BitBay (giełda obsługująca wymiany bezpośrednio z polskich złotówek, bez przewalutowań na dolary czy euro).

Kryptowalutę można także wymienić bezpośrednio z innym posiadaczem, za pośrednictwem specjalnych platform.. Transakcja jest przeprowadzana bezpośrednio między zainteresowanymi, a strona jedynie pobiera marżę. Wielką wadą tej metody zawsze było jej stosunkowo duże ryzyko, brak zabezpieczeń i weryfikacji. Także wysokie prowizje odstraszały potencjalnych zainteresowanych, więc wraz z popularyzacją giełd wymiana bezpośrednia została niemalże całkowicie wyparta.

Funkcjonują również  specjalne bankomanty, zwane także automatami bitcoinowymi lub bitomatami, służące do wymiany gotówki na Bitcoiny. Są jednak niezbyt popularne i znajdują się jedynie w dużych miastach.

Działanie krypto-kantoru

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wymianę kryptowaluty jest kantor kryptowalut online. Kantor kryptowalutowy to platforma internetowa, na której można wymieniać jeden rodzaj aktywów cyfrowych na inny w oparciu o wartość rynkową.

Krypto-kator może być stacjonarnym biznesem lub działalnością wyłącznie online. Jako zwykły biznes stacjonarny wymienia tradycyjne metody płatności i kryptowalutę. Jako platforma internetowa wymienia elektronicznie przekazywane pieniądze i waluty cyfrowe. Często cyfrowe kantory działają poza krajami zachodnimi, aby uniknąć niekorzystnych regulacji. Obsługują jednak zachodnie waluty i prowadzą rachunki bankowe w kilku krajach, aby ułatwić wpłaty w różnych walutach krajowych. Wymiany mogą przyjmować płatności kartą kredytową, przelewy bankowe lub inne formy płatności.

Kantory mogą wysyłać kryptowaluty do osobistego portfela kryptowalut użytkownika. Jeśli chcesz zainwestować swoją tradycyjną walutę w krypto za pomocą kantora w Internecie, musisz założyć konto online. Po skonfigurowaniu portfela przypisanego do konta możesz użyć jego adresu do otrzymywania e-monet i wysyłania e-monet do innych portfeli. Niektóre kantory mogą konwertować saldo kryptowaluty anonimowe karty przedpłacone, których można użyć do wypłaty środków Bitcoinomatami.

 

 Nowoczesny krypto-kantor – Crypto-ATM

Crypto-ATM to cyfrowy i wygodny kantor kryptowalutowy, który korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań  cyberbezpieczeństwa, aby zapewnić swoim klientom jak największy komfort wymiany walut.

Krypto-kantor Crypto-ATM obsługuje trzy waluty fiat – polskie złotówki (PLN), euro (EUR) oraz dolary amerykańskie (USD). Kurs, po jakim są przeliczane kryptowaluty aktualizowany jest co kilka sekund i widoczny w tabeli na stronie.

Tym, co wyróżnia Crypto-ATM od oferty innych kantorów kryptowalut jest olbrzymi wybór wirtualnych monet. Kantor pozwala na wymianę aż szesnastu najpopularniejszych walut kryptograficznych – Bitcoin, Ethereum, Lisk, Litecoin, GameCredits, Dash, BitcoinCash, Bitcoin Gold, KZCash, Infinity Economics, Ripple, TRON, ZCash, Golem, OmiseGo i Augur. Jest to więc naprawdę imponująca oferta, która zadowoli zwłaszcza wielbicieli altcoinów.

 

Sposób działania Crypto-ATM

Aby wymienić kryptowalutę, na początek sprawdzamy jej kurs. Klikamy odpowiednią walutę fiat, aby wyświetlić wybraną wartość.

Następnie wpisujemy kwotę, jaką chcemy wymienić. Na załączonej grafice jest to 400 EUR. Ważne – wymiana zachodzi w momencie księgowania płatności, także nad przelicznikiem podane jest, że kwota wymiany to „orientacyjna ilość”.

Klikamy „dalej” i wypełniamy formularz. Jak widzimy, są na nim dwa wyjątkowo ważne pola. Pierwsze dotyczy, jaki wzrost kursu jest dla nas akceptowalny w momencie wykonania transakcji. Oznacza to, że jeśli pieniądze zostaną zaksięgowane, ale w tym momencie kurs wybranej waluty wzrośnie powyżej określonej wartości procentowej, transakcja nie dojdzie do skutku. Innymi słowy, nie przepłacimy za e-monety jedynie z powodu zmiany kursu.

Drugim ważnym polem jest adres portfela, na który mają zostać przelane środki. Istnieje wiele portfeli online i portfeli mobilnych, a także portfele sprzętowe, które różnią się od innych portfeli tym, że przechowują klucze prywatne użytkownika na urządzeniu sprzętowym. Chociaż portfele sprzętowe zawierają transakcje online, są one przechowywane offline, co zapewnia większe bezpieczeństwo. Mamy więc swobodę w wyborze, chociaż istnieje opcja założenia nowego portfela online za pomocą platformy Crypto-ATM.

Wybieramy sposób płatności i akceptujemy regulamin. Wybrana kryptowaluta zostanie przelana na nasz portfel zaraz po zaksięgowaniu płatności. Większość kryptowalut wymaga potwierdzenia z konsensusu – faktycznie więc kryptowaluta na naszym portfelu będzie dostępna w czasie od kilku sekund do dwudziestu minut po wysłaniu jej przez kantor.

 

Powiew przyszłości? Szansa Crypto-ATM

Crypto-ATM przede wszystkim oferuje zarówno tak popularne na rynku klasyki jak Bitcoin, jak i obiecujące, niewielkie altcoiny jak Golem czy TRON. Wyróżnia się tym więc nie tylko na rynku kantorów kryptowalut, ale też giełd kryptograficznych. To właśnie szeroka oferta na różne waluty sprawia, że Crypto-ATM jest portalem tak przyszłościowym.

Należy podkreślić, że w czasach, gdy kryptowaluty podlegają to kolejnym regulacjom utrudniającym obrót, krypto-kantor Crypto-ATM oferuje minimum formalności. Wystarczy imię, nazwisko, numer telefonu i adres portfela, aby w kilka minut wymienić walutę fiat na jedną z wielu kryptowalut. Kontrastuje to z sytuacją na giełdach, które wymagają potwierdzenia tożsamości dowodem osobistym i weryfikacji dwuetapowej.

Crypto ATM jest więc sposobem na ominięcie zbędnych procedur i cieszenie się sprawną usługą wymiany walut w ekspresowym tempie.