Inwestycje dla amatorów – szkolenia stacjonarne, webinaria online i Pakiet Edukacyjny?

Inwestycje dla amatorów – szkolenia stacjonarne, webinaria online i Pakiet Edukacyjny?

Według ostatnich badań nawet 1/3 Polaków chciałaby rozpocząć inwestowanie oszczędności, jednak nie jest pewna, od czego rozpocząć. Gdy w grę wchodzą pieniądze, przeciętny człowiek dwa razy zastanowi się, zanim ulokuje kapitał w przedsięwzięciu, którego nie rozumie. Aby  jednak zacząć myśleć o inwestycjach, należy posiadać chociażby podstawową wiedzę. A jak ją zdobyć? O tym poniżej?

Dlaczego ludzie chcą inwestować?

Chęć do inwestowania wśród populacji zwykle pojawia się wraz z bogaceniem się społeczeństwa. Ludzie biedni, nieposiadający oszczędności, z oczywistych względów nie mogą sobie pozwolić na inwestycje gotówkowe. Gdy jednak posiadamy dodatkowe pieniądze, inwestowanie   wydaje się być naturalną koleją rzeczy. Działania  należy jednak zacząć  od nabycia odpowiedniej wiedzy teoretycznej. Skąd jednak wziąć wiedzę? Oto kilka propozycji.

  • Szkolenia stacjonarne – charakterystyka szkoleń

Szkolenia stacjonarne o tematyce inwestycyjnej odbywają się w każdym większym mieście. Ich zdecydowaną zaletą jest możliwość dialogu i uzyskania prywatnej pomocy od mentora. Niestety, szkolenia prowadzone przez prawdziwych specjalistów są jednocześnie bardzo drogie. Amator może mieć też problemy z odróżnieniem fachowo prowadzonego szkolenia od takiego miernej jakości.

Czy warto?

Tak, ale tylko, jeśli jesteśmy zainteresowani zagadnieniem lub chcemy się spotkać z konkretnym mentorem. Odradzić można za to szkolenia z couchingu, które często pod pozorem przygotowania prelegentów do inwestowania nie przekazują żadnej wiedzy.

  • Webinaria online – charakterystyka

Webinaria to wygodny sposób na przyswojenie informacji z praktycznie każdej dziedziny. Prowadzone przez specjalistów lub amatorów, webinaria to tani i łatwo dostępny zamiennik szkoleń stacjonarnych. Każdy początkujący inwestor powinien zacząć od lekcji prowadzonych za pomocą webinarów. Podobnie jednak jak przy szkoleniach, amatorzy mogą mieć problem z rozróżnieniem wartościowych treści od internetowego scamu i spamu.

Czy warto?

Stanowczo tak, zwłaszcza jeśli do tej pory w ogóle nie inwestowałeś i nie jesteś pewien, czy to dla Ciebie.

  • Pakiety edukacyjne z kryptowalutą

Ostatnio na rynku pojawił się nowy sposób na edukację w zakresie inwestycji w kryptowaluty. Chodzi o pakiety edukacyjne, zawierający pełny zestaw materiałów przygotowujący od podstaw do pierwszej inwestycji. W skład takiego pakietu wchodzą e-booki, webinary, szkolenia, wszelakie kompendia i słowniczki pojęć związanych z kryptowalutami. Jako gratis, pakiety mają w swojej ofercie określoną liczbę jednostek wybranej kryptowaluty. Nabywca może więc rozporządzać nią w ramach pierwszej inwestycji i wykorzystywać nabytą poprzez materiały edukacyjne wiedzę w praktyce.

Pakiet Edukacyjny Ripple – właściwe rozwiązanie dla początkujących?

Pakiet Edukacyjny Ripple to zestaw e-booków, webinarów i materiałów szkoleniowych, przeznaczonych dla amatorów inwestycji w kryptowalutę Ripple. Do pakietu dołączona jest tzw. karta Ripple, dzięki której można uzyskać dostęp do darmowych jednostek kryptowaluty i rozpocząć praktyczną część inwestycji.

Materiały szkoleniowe dostępne w ramach „Pakietu Edukacyjnego Ripple” są rozbudowane i zawierają obszerne kompendium wiedzy nie tylko na temat kryptowalut, ale także inwestowania w ogóle. Przejrzystość treści sprawia, że to wyjątkowo dobra pozycja dla każdego, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w kryptowalutę Ripple. Jest to prawdopodobnie pierwsza taka oferta na polskim rynku.

 Zestaw materiałów i karta KOD Ripple

Jedną z najbardziej innowacyjnych rozwiązań użytych w Pakiecie Ripple jest dodatek do materiałów edukacyjnych w postaci tzw. Karty  Ripple zawierającej kod Ripple, który daje  dostęp do całkowicie darmowych jednostek kryptowaluty Ripple, w ramach gratisu do pakietu. KOD Ripple to w rzeczywistości login i hasło do konta, na którym przechowywane są jednostki kryptowaluty, której właściciel pakietu może wypłacić w każdej chwili. Do konta dostęp ma jedynie osoba posiadająca Kartę z Kodem Ripple.

 Aby wypłacić jednostki Rippla należy skontaktować się telefonicznie z pośrednikiem, który sprawuje pieczę nad kryptowalutą. Obecność pośrednika ma na celu zabezpieczenie początkujących inwestorów przed stratami coinów w wyniku obracania nimi na kryptogiełdzie. Karta dostępu Ripple to opcja dla tych, którzy preferują przechowywanie coinów w trybie offline.

Płatne materiały i darmowy Ripple – dla kogo takowy pakiet?

Pakiet Ripple co prawda raczej nie zainteresuje miłośników kryptogiełdy, jest jednak ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem dedykowanym amatorom inwestycji. W porównaniu ze szkoleniami stacjonarnymi, Pakiet Edukacyjny TRON oferuje zdecydowanie więcej za dużo niższą cenę. Wielkim plusem jest także gratis w postaci jednostek kryptowaluty, dzięki której inwestor może przejść niemal od razu do praktycznej strony zarządzania kapitałem.

Sytuacja na rynku szkoleń, webinarów czy dostępności materiałów edukacyjnych zdecydowanie wygląda lepiej, niż jeszcze pięć lat temu. Pojawiły się nowe serwisy oferujące naukę od podstaw, produkty takie jak Pakiet Ripple, a także nowe metody inwestycji, jak chociażby kryptowaluty. Zainteresowanie takimi materiałami wciąż rośnie, co oznacza, że ludzie pragną aktywizować się i pomnażać własny majątek, czego wszystkim oczywiście życzymy.

One Review for Inwestycje dla amatorów – szkolenia stacjonarne, webinaria online i Pakiet Edukacyjny?

Comments are closed.