Gdzie śledzić kursy altcoinów?

Gdzie śledzić kursy altcoinów?

W jednym z naszym maili czytamy – Gdzie śledzić kursy altcoinów? A dokładnie: 

Witam,

chciałbym zapytać o najlepsze strony do śledzenia kursów altcoinów oraz bazy wiedzy na temat kryptowalut innych niż Bitcoin?

Odpowiada redakcja krypto portalu:

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami często poszukują w sieci stron, na których mogłyby sprawdzić kurs kryptowalut, przeczytać newsy czy zapytać o coś społeczność w razie wątpliwości. Przedstawiamy kilka wybranych portali, serwisów i for, powstałych właśnie w takim celu.

  1. CoinMarketCap. Prosta strona ukazująca ceny ponad dwóch tysięcy kryptowalut. Jeśli jakaś kryptowaluta istnieje i można znaleźć ją na jakiejkolwiek kryptogiełdzie, CoinMarketCap będzie miał ją wymienioną w swoim spisie. Strona główna pokazuje sto kryptowalut o największej kapitalizacji, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by obserwować jedynie niszowe altcoiny. Wielką zaletą tego serwisu jest spora jak na agregaty podobnego typu ilość danych. Można wyszukać nie tylko aktualny kurs, ale także jego zmianę w czasie, całkowitą kapitalizację, kryptowaluty o największym wzroście oraz spadku w danym przedziale czasowym oraz wiele innych danych. Istnieje także możliwość dodania interesujących nas coinów do watchlisty. 
  2. Forum.Bitcoin.pl. Polskie forum zrzeszające inwestorów oraz osoby zainteresowane kryptowalutami. Jak sama nazwa wskazuje, większość działów tego forum poświęcona jest Bitcoinowi, istnieją jednak podfora dla niektórych altcoinów oraz tematy zbiorcze tych mniej znanych. Dla niektórych inwestorów skupienie uwagi forum głównie na Bitcoinie może być wadą, nie ma jednak lepszego polskiego serwisu zrzeszającego tak dużą społeczność. Forum Bitcoin ma rozbudowany dział dotyczący bezpieczeństwa i na bieżąco monitoruje pojawiające się w rodzimym internecie przypadki oszustw oraz scamu.
  3. CryptoNews.pl Strona pragnąca być kompletnym kompedium zagadnień związanych z kryptowalutami. Znajdziemy na niej nie tylko newsy, ale też poradniki, aktualne kursy, kalkulatory czy analizy. Całość utrzymana jest raczej w klimacie przystępnym za początkujących. Pewną wadę może stanowić częstotliwość zamieszczania analiz, oscylująca w okolicach jednej na dwa tygodnie. Mimo tego strona jest prowadzona rzetelnie i szybko aktualizuje większość informacji na temat altcoinów, wobec czego można ją polecić każdemu zainteresowanemu.