Jak kupić kryptowalutę? Voucher tron i metody offline

Jak kupić kryptowalutę? Voucher tron i metody offline

Od kilku miesięcy wiele się dzieje w świecie kryptowalut. Druga połowa 2018 roku obfitował w nowe coiny wkraczające na giełdę, pojawiło się także kilka nowatorskich pomysłów. Nową, popularną walutą został TRON, przyciągający coraz to większe grono inwestorów. Czym jednak jest TRON i czemu warto go kupić za pomocą vouchera?

Poznaj Justina Suna, wizjonera z Chin

Twórca TRON-u, Justin Sun, pomimo młodego wieku wystartował z najwyższej półki. Mając 26 był prawą ręką Jacka Ma, twórcy popularnego serwisu Alibaba (do którego należy m.in. Aliexpress czy Alipay). Mniej więcej w tym samym czasie zaczął pracować nad stworzeniem zdecentralizowanej sieci, mającej zapewnić multimedialną rozrywkę na terenie Chin.

Aby zrozumieć potencjał tego pomysłu, należy uświadomić sobie, jak wielkim i chłonnym rynkiem jest Państwo Środka. W Chinach mieszka co piąty człowiek na świecie, a zdecydowana większość Chińczyków używając internetu wybiera aplikacje czy produkty przeznaczone na rynek lokalny. Tak więc nie korzysta się tam ze Skype’a czy Facebooka, a chińskich odpowiedników – WeChata czy Weibo. Platforma multimedialna Suna nie miałaby więc konkurencji w postaci zachodniego Netflixa czy podobnych serwisów, a jedynie lokalne, niezbyt rozbudowane odpowiedniki.

Dodatkowo, Sun oparł swój pomysł na nowej kryptowalucie opartej o system blockchain – to właśnie jest TRON.

Jak stworzyć multimedialną infrastrukturę za pomocą kryptowaluty

TRON jest walutą o ile specyficzną, że jej wydobywanie (mining) nie opiera się o obliczenia przeprowadzone za pomocą procesora komputerowego. W ogóle w tradycyjnym słowa znaczeniu TRON-u się nie kopie, a jedynie otrzymuje wynagrodzenie w tej walucie za udostępnienie pamięci dysku twardego.

W zamyśle Suna, jego międzynarodowa platforma multimedialna miałaby działać za pomocą rozproszonej sieci serwerów komputerowych, rozsianych na całym świecie. Użytkownicy “seedowaliby” pakiety danych, w zamian otrzymując walutę. Tak samo zapłatę w kryptowalucie TRON dostawaliby twórcy multimediów.

Takie działanie nade wszystko uniezależniłoby Chińczyków od wpływu Komunistycznej Partii Chin, znanej z cenzurowania treści pojawiających się w internecie. Z uwagi na brak scentralizowanej sieci, zamknięcie serwerów TRON-u, wyśledzenie jego użytkowników czy osób udostępniających treści byłoby praktycznie niemożliwe.

Z drugiej strony odbiorcy mogliby w łatwy i bezpieczny sposób płacić za udostępnianie im treści bezpośrednio twórcom, nie narażając się na wielkie prowizje dla pośredników czy możliwość wyśledzenia ich kont bankowych.

Jak kupić TRON?

Istnieje wiele metod na zakup kryptowaluty. TRON można kupić, jak każdą kryptowalutę, na giełdzie. Jednakże na ten moment żadna polska kryptogiełda nie oferuje takiej usługi. Aby zainwestować, należy więc mieć rachunek na giełdach zagranicznych.

Oczywiście, nastręcza to trochę problemów inwestorom z Polski. Nade wszystko zagraniczne giełdy nie mają złotówek jako waluty podstawowej (FIAT), co naraża ich na straty związane z przewalutowaniem. Dodatkowo zmiany w polskim prawie mogą powodować tzw. naliczenie podwójnego VAT-u, przez który podatek przyjdzie im zapłacić zarówno w kraju, gdzie została zarejestrowana giełda, jak i w Polsce.

Na szczęście, istnieje sposób na ominięcie tego typu trudności, a mianowicie poprzez wykupienie vouchera TRON.

Czym jest voucher TRON?

Voucher na kryptowaluty to fizyczny dokument potwierdzający nabycie kryptowaluty od firmy pośredniczącej. Pozwala on na nabycie TRON-u w Polsce, za złotówki, a przez to obejście problemów prawnych.

Może się na początku wydawać, że tego rodzaju rozwiązanie – kupowanie fizycznego vouchera – mija się z naturą kryptowalut. Prawda jest jednak trochę inna. Voucher ma być sposobem, dzięki któremu konsumenci mogą dochodzić swoich racji. Należy pamiętać, że kryptowaluty w Polsce nie są uznawane za pochodne instrumentów finansowych, a przez to nie dotyczą ich przepisy z nimi związane.

Dodatkowo, przechowywanie kryptowaluty w formie fizycznej ma swoje zalety. Nade wszystkim jesteśmy całkiem odporni na działania hakerów, w tym przejęcie konta. Należy zdawać sobie sprawę, że pomimo wprowadzenia przez sporą część giełd kryptowalut weryfikacji kilkupoziomowej, nadal zdecydowanie łatwiej włamać się na takie konto niż do banku z walutą tradycyjną. Kryptogiełdy są więc naturalnym “polem działania” hakerów, crackerów i różnego rodzaju oszustów.

Jak działa voucher na kryptowaluty?

Zasada działania vouchera TRON jest prosta. Nabywca płaci prowizję raz, przy zakupie. Zazwyczaj wynosi ona 10% wartości zakupionej kryptowaluty. Produkt otrzymuje się przy pomocy specjalnie zabezpieczonego listu wprost do domu.

Każdy voucher zawiera swój własny numer seryjny, który decyduje o numerze zamówienia oraz posiadanej kwocie w kryptowalucie. Taki dokument można przechowywać w sejfie lub pomiędzy dokumentami. Wielką zaletą jest to, że potencjalny złodziej nawet jeśli dotrze do vouchera, zapewne nie uzna go za wartościowy, a nawet jeśli, większość voucherów jest ubezpieczona od tego typu sytuacji.

Gdy nabywca zechce spieniężyć swoją własność, wystarczy kontakt z firmą pośredniczącą. Odpowiedni przedstawiciel poprosi wtedy o numer seryjny, a kryptowaluta zostanie wypłacona na wybrany rachunek.

Kogo zainteresuje voucher na TRON?

Vouchery są narzędziami do inwestycji długoterminowych, zainteresują więc głównie tych, którzy chcą raz kupić taki produkt, po czym sprzedać go z zyskiem kilka miesięcy, a nawet lata później. Zdecydowanie nie nadaje się do day tradingu.

Tego rodzaju rozwiązanie lepiej też sprawdzi się w przypadku walut młodych (jak TRON), niedostępnych jeszcze na polskich giełdach. Voucher TRON ma opinię metody zakupu offline, po którą sięgają raczej ludzie obawiający się ataku hakerskiego czy mający na co dzień mało do czynienia z technologiami internetowymi.

Podsumowując więc – TRON to nowoczesna kryptowaluta, której celem jest tworzenie wielopoziomowej platformy rozrywki. Jego twórcą jest młody inżynier, zaczynający jako doradca jednego z najbogatszych ludzi świata. TRON można nabyć w Polsce w nowoczesny sposób, poprzez voucher, jednak nie jest to sposób dla każdego. Voucher świetnie nadaje się do inwestycji długoterminowej, pomaga też obejść różnego rodzaju problemy prawne oraz nałożenie podwójnego podatku. Polecany jest więc dla każdego, kto chce nabyć tę kryptowalutę za złotówki, od polskiej firmy.