Kupiłem kryptowalutę i… co dalej – cryptonsq i opinie redakcji

Kupiłem kryptowalutę i… co dalej – cryptonsq i opinie redakcji

Kolejne z Państwa pytań brzmiało: – mam cryptonsq i co dalej?

Pan Adam S. pyta:

Dzień dobry. We wrześniu 2018 kupiłam ok 100 jednostek CryptonsQ. Mam je na swoim portfelu, ale nie wiem, co z nimi dalej robić. Pomoc techniczna mówi, że nie mogę wypuścić ich na giełdę, czy właśnie wpadłam w sidła oszustwa?

Odpowiada redakcja krypto portalu:

W przeciwieństwie do większości e-monet kryptowaluta  CryptonsQ działa w tej chwili w fazie pre-ICO, a więc – jest to produkt, który nie został wypuszczony jeszcze na kryptogiełdę.

Zdania na temat tego typu zakupów są podzielone. Niektórzy uważają, że w kryptowaluty, których nie można ani kopać, ani spieniężyć na kryptogiełdzie nie powinno się w ogóle inwestować. Z drugiej strony mamy głosy o tym, że jest to możliwe i zyskowne, pod warunkiem spełnienia kilku ważnych środków ostrożności.

Po pierwsze, sprawdzić prawne ugruntowanie projektu. Tak więc – CryptonsQ posiada tzw. whitepaper, czyli rządową ocenę potencjału biznesplanu. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla osób wykupujących ich tokeny.

Warto także zauważyć, że na stronie CryptonsQ widnieje rozpiska faz tworzenia technologii, z której wynika, kiedy dokładnie kryptowaluta zostanie wprowadzona na rynek.

Z naszej strony doradzamy więc po prostu zaczekanie do stycznia 2019, kiedy to CryptonsQ ma być wypuszczony na giełdę. Dopiero po tej dacie tak naprawdę jakiekolwiek opóźnienia czy problemy mogą być liczone na niekorzyść twórców – informują oni bardzo wyraźnie, że obecnie ich kryptowaluta znajduje się w fazie pre-ICO, nie jest możliwa do wykopania oraz sprzedaży na kryptogiełdach.

Zawsze także pozostaje rozwiązanie umowy oraz zwrot pieniędzy. Wtedy jednak trzeba się liczyć z brakiem jakiegokolwiek zysku – do chwili wypuszczenia na giełdę cena CryptonsQ jest zamrożona. Dlatego też, odczekanie kilku miesięcy wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, że liczba tokenów i wydana na nie kwota jest niewielka.

Co jednak stanie się, gdy CryptonsQ wkroczy na kryptogiełdę? Jeśli wierzyć twórcom projektu, inwestycja już na starcie zwróci się wielokrotnie. Na pewno duża część posiadaczy tej waluty sprzeda ją tego samego dnia, gdy tylko dostaną dostęp do giełd, w obawie, że kusząca cena szybko zacznie spadać. W tym wypadku jednak dobrą strategią będzie pozostawienie chociaż części tokenów na wypadek nagłego wzrostu. Należy zawsze pamiętać, że kryptowaluty są dość niestabilne i podlegają bardzo dużym wahaniom kursu oraz korektom.