Kryptowaluta CryptonsQ - pierwsza polska kryptowaluta

Kryptowaluta CryptonsQ - pierwsza polska kryptowaluta

Sprzedaż i udostępnianie gier online to obecnie lukratywny rynek, na którym największe platformy posiadają kapitał liczony w miliardach dolarów. Wydaje się, że nie istnieją rzeczy, których przeciętny gracz by nie kupił, gdyż nie chodzi tu tylko o gry, ale też o płatne dodatki DLC, mikropłatności, lootboxy, skórki, czy wcześniejszy dostęp.

Wielkie koncerny generują na grach wielkie zyski, co nie podoba się graczom, którzy posuwają się do bojkotów “kasożernych” produkcji. Problematyczna jest również rosnąca liczba pośredników w transakcji, która generuje ciąg dodatkowych opłat.

Czy CryptonsQ może trafić do graczy?

Kryptowaluta CryptonsQ  ma z założenia opierać się na dokonywaniu płatności pełniąc jednocześnie funkcję waluty w grze. Przepis twórców kryptowaluty jest prosty – stworzyć sieć gier, a następnie wypuścić je z opcją wykonywania podstawowych transakcji za pomocą własnej kryptowaluty. Ma to zachęcić użytkowników do stworzenia własnej sieci i zarabiania poprzez korzystanie z wirtualnej rozrywki.

Gry mają zawierać opcje inwestowania, tj. za jednostki CryptonsQ będzie można kupować narzędzia (w tym przypadku – składowe do tworzenia wirtualnych robotów), które pomogą pomnożyć większą ilość jednostek CryptonsQ.

Używanie kryptowaluty w grach na pewno ma kilka zalet, jak choćby zmniejsze prowizji, która normalnie poszłaby na konto pośredników przy płatnościach walutowych i korzystaniu z platformy agregującej.

CryptonsQ – badania, kryptogiełda, whitepaper

CryptonsQ ma zostać wypuszczony na kryptogiełdę razem z publikacją pierwszej gry, co oznacza, że obecnie jednostki tej można waluty zakupić jedynie w fazie pre-ICO. A czym jest pre-ICO?

Pre-ICO to sposób na zgromadzenie przez twórców środków na rozwój technologii, tu także – na stworzenie gier. Coiny są więc w “fazie produkcyjnej”, ale można nabyć je za stosunkowo niską cenę, około ¼ tego, ile będzie warta ta waluta w momencie wejścia na kryptogiełdę. Ma to zachęcić wszystkich zainteresowanych do inwestycji w rozwój CryptonsQ.

Warto przy tym podkreślić, że CryptonsQ legitymuje się własnym raportem whitepaper, który ma służyć, jako sygnał dla przedsiębiorców o przyszłościowym charakterze inwestycji. Przypomnijmy zatem, że Whitepaper to rodzaj rządowego raportu, zawierającego ocenę danego projektu. Nie jest łatwo uzyskać tego typu pozytywną opinię, w przypadku CryptonsQ było to jednak posunięcie niezbędne – mało kto zechciałby wkładać pieniądze w projekt nie potwierdzony przez niezawisłe organy.

Twórcy kryptowaluty CryptonsQ mówią o wypuszczeniu kryptowaluty na giełdę jeszcze w roku 2018. Cena ma być uzależniona od kursu Ethereum i wynosić 0,00067453 ETH.

CryptonsQ i opinie ekspertów

Po przeanalizowaniu dostępnych dla inwestorów dokumentów oraz raportu whitepaper, eksperci pozytywnie wypowiadają się o przyszłości CryptonsQ, zwłaszcza, że zespół odpowiadający za tworzenie technologii mówi o zdobyciu co najmniej 340 000 USD dodatkowych środków.

Do ostatecznego werdyktu jednak trzeba poczekać do wypuszczenia wszystkich czterech gier z uniwersum Cryptons oraz kryptowaluty na giełdę. W ostatecznym rozrachunku następne miesiące będą więc przełomowe dla CryptonsQ i ustalą drogę, którą będą kierować się twórcy przy inwestycjach w swoje dzieło.

Gry z Uniwersum Cryptons

Twórcy technologii CryptonsQ pracują nad powołaniem do życia czterech gier – karcianki, gry mobilnej oraz dwóch przeglądarkowych. Z tych projektów priorytety mają produkcja na smartfony i karcianka, co wydaje się posunięciem bardzo logicznym: właśnie te dwie gry mają szansę najlepiej się przyjąć.

Czy warto inwestować w Cryptonsq w tej chwili? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Osoby grające jedynie na giełdzie mogą nie być przekonane do takiego rozwiązania. Z kolei ci, których uwzględnili whitepaper lub inwestowali już w fazie pre-ICO – mogą zostać skuszeni możliwością inwestycji stosunkowo niskim nakładem kosztów własnych.