Jak to działa? Voucher TRON i opinie redakcji

Jak to działa? Voucher TRON i opinie redakcji

Jedno z pierwszych zapytań jakie od Państwa otrzymaliśmy brzmiało – jak działa voucher tron? 

Pytanie p. Agnieszki: 

Słyszałam o nowym sposobie zakupu kryptowaluty tzw. voucherze TRON. Nie wiem jednak, po co ktokolwiek miałby sprzedawać voucher na kryptowaluty, przecież to tylko sprawia, że jest ona mało płynna i ogranicza dostęp do kryptogiełdy. Moje pytanie brzmi – jaki w ogóle jest sens tego vouchera TRON?

Odpowiada redakcja krypto portalu:

Voucher na kryptowaluty wydaje się rozwiązaniem nieintuicyjny, ma jednak pewien sens.

Voucher TRON nie jest skierowany do typowego inwestora w kryptowaluty, który obraca nimi na giełdzie i poświęca temu, powiedzmy, kilka godzin w tygodniu. Vouchery celują w klientów, którzy chcą kupić kryptowalutę, poczekać kilka, kilkanaście miesięcy na to, aby zdrożała, i wtedy sprzedać. Niska płynność nie jest więc wielką przeszkodą.

To prowadzi jednak do kolejnego pytania – czemu wobec tego trzymać coiny na jakimś voucherze, a nie w portfelu czy rachunku na giełdzie? Firma oferująca vouchery TRON zwraca uwagę na rosnącą falę ataków hakerskich oraz problemy z prawnym statusem kryptowaluty. Nadając coinom formę vouchera, sprawiamy jednocześnie, że zaczynają one podlegać pod polskie prawo konsumenckie, co oznacza, że w przypadku jakichkolwiek strat wynikłych nie z naszej winy, możemy bronić swojej racji w sądzie.

Tego typu fizyczny podkład jest też bardzo ważny dla pewnej grupy inwestorów, tzw. tradycjonalistów oraz ludzi mało obcykanych w technologii, którzy mogliby popełnić błędy przy zabezpieczaniu portfela lub rachunku na giełdzie. Voucher jest prostszy do ochrony, dodatkowo – w przypadku fizycznego włamania do domu złodziej zapewne nie skojarzy go z rzeczą cenną, wartą kradzieży.

Czy polecamy voucher kryptowaluty jako metodę przechowywania kryptowaluty? Pomimo fali niechęci i podejrzliwości w stosunku do vouchera, która przetoczyła się przez sieć, nie uważamy, aby była to inwestycja gorsza od trzymania coinów na rachunku. Jest trochę droższa – pośrednik bierze tu 10% – oraz zdecydowanie nie przeznaczona dla osób operujących kryptowalutą w sposób wymagający bardzo dużej płynności.

Finalnie należy więc rozważyć, czy tego typu forma po prostu nam odpowiada i nie kierować się opiniami innych czy utartymi ścieżkami kupna lub sprzedaży kryptowaluty. To bardzo, bardzo zmienny rynek, więc niedługo trendy mogą ulec odwróceniu – i wtedy voucher TRON może znaleźć się na topie. Przypominamy, że jeszcze kilka lat temu podejrzliwe podchodzona do giełd, natomiast na topie były kantory. Dzisiaj – sytuacja wygląda zupełnie inaczej i trudno spodziewać się jakiejś większej stagnacji.

Redakcja krypto portalu.

 

One Review for Jak to działa? Voucher TRON i opinie redakcji

Comments are closed.